Переїзд може чекати на кожну людину. Адже це невід’ємна частина зміни місця проживання або облаштування нового офісу. Вантажне авто знадобиться і для перевезення будматеріалів, купуючи нові меблі або техніку. Причини відрізняються, але результат один – необхідність вибрати автомобіль для перевезення вантажів.

Здавалося б, достатньо знайти оголошення про надання послуг мувінгу та замовити авто. Але чи буде такий підхід вірним? Адже машин, що використовуються для транспортування вантажів багато видів, вони відрізняються вартістю оренди, місткістю, наявністю чи відсутністю кріплень, додаткового обладнання. Для перевезення різного вантажу знадобляться авто різного типу!

Яка потрібна вантажна машина для переїзду

Для того щоб дізнатися, яка потрібна вантажна машина, слід грамотно оцінити тип і кількість вантажу, що перевозиться. З урахуванням цих же даних буде розрахована вартість переїзду та час у дорозі.

Класифікація вантажів

Залежно від особливостей і характеристик вантажу виділяє кілька типів майна, що перевозиться:

  • простий вантаж – до цієї категорії належить майно, відповідне нормам і стандартам, встановленим законодавчо;
  • вантаж підвищеної небезпеки – для перевезення подібного майна потрібний спеціальний вантажний автомобіль;
  • харчова продукція – для транспортування продуктів, що швидко псуються, використовуються автомобілі з рефрижераторами, що забезпечують необхідний температурний режим;
  • негабаритний вантаж – вимагає ретельного вибору маршруту прямування та підбору авто, що відповідає габаритам та обсягу майна, що перевозиться;
  • живий вантаж – знайти машину для якісного перевезення тварин можна не в кожній мувінговій компанії (авто має бути оснащене спеціальним кузовом, кліткою та обладнанням для підтримання комфортного температурного режиму).

Враховуючи специфіку послуги вантажоперевезення та різноманітність доступних до транспортування вантажів, уважно вивчіть пропозиції перевізників. Дізнайтеся, які машини використовуються як вантажне таксі, які авто здатні перевезти тендітний вантаж, що вимагає особливої уваги.

Які вантажні машини бувають

Які бувають вантажні машини? Залежно від параметрів виділяють кілька видів вантажівок:

  • малотоннажні;
  • середньотоннажні;
  • великотоннажні.

Перші використовуються для перевезення вантажів, вага яких не перевищує 3 тонни. Як правило, це продукти харчування та будівельні матеріали, меблі, побутова техніка, обладнання. Використовуються з цією метою мікроавтобуси та маленькі вантажівки. У деяких випадках застосовуються автомобілі з відкритим кузовом.

Для транспортування вантажу вагою до 10 тонн використовуються автомобілі такого самого типу, як і при малотоннажному трансфері. Великотоннажні автомобілі відрізняються відповідними габаритами та місткістю.

Де знайти машину для перевезення вантажу

Отже, зразковий діапазон пошуків визначено і замовник знає, якого типу авто потрібно шукати. Якщо потрібна вантажна машина для переміщення, знайти перевізника нескладно. Багато мувінгів надають послуги транспортування і за межами столиці.

Шукати машину найпростіше через Інтернет. Орієнтуйтеся на відгуки в Мережі (їх можна прочитати на форумах та сайтах перевезень), а також на типи машин для вантажоперевезень, які є в обраних компаніях.

Як вибрати перевізника для здійснення переїзду? Зв’яжіться з фірмами, що зацікавили, і обговоріть деталі замовлення – тип і вага вантажу, його приблизний обсяг, передбачуваний маршрут (початковий та кінцевий об’єкт доставки). Дізнайтеся вартість послуги в конкретному випадку та ймовірність її збільшення. Фахівці розрахують потрібну кількість вантажників, запропонують додаткові послуги для оптимізації трансферу.

Який вантажний автомобіль кращий

Відповідь на це питання не може бути однаковою для всіх. Найкращий автомобіль у кожному індивідуальному випадку може бути різним! Щоб вибрати найкращий вантажний автомобіль, обговоріть деталі професіоналів, які мають досвід різних вантажоперевезень. Від правильності вибору залежить якість надання послуги.

Який вантажний автомобіль краще вибрати для дрібних квартирних та офісних переїздів? Якщо ви міняєте житло або офіс і не плануєте перевозити десятки тонн вантажу, зупиніть вибір на фургоні, бортовій вантажівці, мікроавтобусі.

При необхідності переміщення сипких будівельних матеріалів актуально орендувати самоскид.

Карго специфічних вантажів вимагає використання нестандартного транспорту – цистерн, контейнеровозів, рефрижераторів та ін.

Крім вантажопідйомності та місткості авто необхідно врахувати та інші нюанси. Найкраща машина в одній місцевості може виявитися марною в іншій, наприклад, у разі наявності на маршруті низьких мостів, вузьких доріг та інших обмежень за розмірами, висотою, масою автомобіля.

Саме тому важливо не економити на підборі авто та довірити вирішення цього завдання профі з мувінгової компанії. Самостійно зважити на всі особливості шляху та інші значущі нюанси дуже складно.

Здійснювати вантажоперевезення, коли потрібні хороші перевірені авто, слід уважно. Продумайте дрібниці, порівняйте пропозиції різних компаній, обговоріть з перевізником крок за кроком маршрут та особливості вантажу. Тільки так вдасться уникнути прикрих помилок та зайвих витрат часу та грошей.