Якщо ви маєте переїзд, одним з основних питань стане транспортування домашньої техніки, у тому числі – пральної машинки. Саме цей домашній помічник вимагає найбільш дбайливого поводження при переміщенні, адже будь-які удари або струси можуть призвести до поломок як електронної, так і механічної частини пристрою.

Перевезення пральної машини – процедура нескладна, якщо знати кілька важливих нюансів. У цій статті ми розповімо, як правильно організувати транспортування техніки як на маленькі, так і великі відстані.

Як транспортувати пральну машину: рекомендації спеціалістів

Якщо перевезти мікрохвильову піч або телевізор можна без особливої підготовки – головне, стежити за тим, щоб техніка не піддавалася впливу ззовні, то перевезення будь-яких пральних машин вимагає спеціальної підготовки.

Підготовчий етап включає кілька кроків:

  1. Перевірте, чи немає у машині залишків води. Для цього від’єднайте зливний шланг від каналізації і опустіть його кінець у ємність, розташовану нижче зливного піддону машини. Коли рідина стіче, залиште клапани відкритими на деякий час для того, щоб залишки води в баку та виходах висохли..
  2. Відкрутіть електричний шнур та шланг, підготувавши їх до перевезення. Можна скористатися пакувальними матеріалами для додаткового захисту виробів.
  3. Відкрийте ємність для порошку та переконайтеся, що вона порожня. Якщо у відсіку є залишки порошку або рідкого засобу для прання – видаліть їх. Закрийте відсік та закріпіть його за допомогою скотчу.  
  4. Підготуйте барабан машини до транспортування.

Як зробити фіксацію барабана пральної машини

Барабан – один з найнебезпечніших елементів машинки. При недостатній фіксації у процесі переміщення може пошкодити техніку. Спочатку при продажі пристрій забезпечений спеціальними болтами транспортування. Використовуйте їх знову під час підготовки техніки до перевезення. Прикрутіть кріплення у призначені місця (на панелі ззаду) та затисніть.

Як перевезти пральну машину без болтів? Адже дуже часто в процесі експлуатації ці невеликі деталі губляться і в потрібний момент їх не вдається знайти. Один із варіантів вирішення проблеми – купити болти в магазині. Якщо ж, з яких-небудь причин цей спосіб не підходить, можна перевезти вашу пральну машину і без кріплень. Як це зробити:

  • зніміть верхню кришку машини;
  • прокладіть між барабаном та стінками машинки пінопласт;
  • перевірте, чи надійно проведена фіксація.

Барабан не повинен вільно обертатися та коливатися в корпусі. Якщо пінопласту недостатньо – пускайте та інші м’які підручні матеріали.

Правила транспортування пральної машини

Наступний етап підготовки до перевезення – обгортання машинки в пухирчасту плівку. Якщо такого матеріалу під рукою немає – візьміть ковдру та скотч для створення щільного кокона навколо техніки.

Чи можна перевозити пральну машинку у положенні лежачи?

По можливості розмістіть машинку вертикально. У вантажних авто це питання не викличе складнощів, а ось у легковій машині можливе лише перевезення пральної машини на боці або задній стінці. Виберіть другий варіант – перевозити машину на боці дуже ризиковано. Постеліть м’яку ковдру, помістіть на неї машинку на задню стінку. Зафіксуйте ременями для того, щоб уникнути падіння чи коливань техніки в процесі руху або гальмування авто. Уникайте нерівностей дороги, купи, ям. Машинку при завантаженні розташуйте рухом автомобіля.

Перед початком експлуатації на новому місці не забудьте зняти болти і звільнити бак від пінопласту.

Як перевезти пральну машину в інше місто

Іноді переїзд має бути не в сусідній район, а в інше місто. Невже разом із новою квартирою чи будинком належить купувати й нову техніку? Зовсім необов’язково. У такому разі процес підготовки та транспортування пральної машинки проводяться аналогічно. Переконайтеся, що фіксація та упаковка виробу виконані з усією можливою ретельністю. У процесі руху періодично перевіряйте положення машини.

Для зручності багато споживачів вважають за краще довірити транспортування складних приладів та обладнання професіоналам. І це – правильний підхід. У такому випадку не доводиться піклуватися про підготовку машинки, наявність матеріалів, правильність навантаження, вибір маршруту. Надішліть запит до мувінгової компанії для уточнення цін та часу переїзду.